Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Otwarte Serca - listopad '2018


Życie ma swój początek i swój koniec.
Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
      

 

      My chrześcijanie, wyznawcy Chrystusa nie popadamy w beznadziejność ponieważ założyciel naszej wspólnoty wierzących naprawdę Zmartwychwstał. Ta właśnie nadzieja, która zawieźć nie może przenika naszą modlitwę i skupienie. Zmartwychwstanie Chrystusa jest znakiem miłości. Ono jest źródłem naszego życia i Chrystus właśnie, niejako na swoich ramionach przenosi nas do wieczności. Chrystus poucza nas, że to, co widzialne, przemija to zaś co niewidzialne trwa wiecznie. I wiemy ze jeżeli nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręka uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie. Zmartwychwstanie Chrystusa napełnia nasze serca nadzieją i umacnia naszą wiarę. Nadaje pewność: jeżeli Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy. Ta prawda jest treścią naszego życia. Jest sensem naszego istnienia. Ona właśnie jest źródłem naszej niegasnącej nadziei. Chrystus zapewnia nas:  jeżeli kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew będzie żył na wieki. Kościół żyje dzięki Eucharystii napisał Jan Paweł. Każdy wierzący żyje dzięki Eucharystii. Chrystus właśnie nadaje sens naszemu życiu. Pewnego razu, w słoneczny dzień, małe dziecko wraz z matką weszło do Kościoła. Kiedy matka w skupieniu się modliła, ono oglądało kolorowe witraże okien.  Mamo kto to taki? zapytało, pokazując palcem postać z witraża. To święty, synku. Chłopiec zapamiętał wyjaśnienie matki. I po paru latach, zapytany przez księdza na religii, kto to jest święty, wyjaśnił: Święty to taki człowiek, przez którego prześwieca słońce. I my także szukajmy tego co w górze. Niech przez nasze życie prześwieca prawdziwe słońce świata - Jezus Chrystus.  

    Prawda o przemijaniu życia ludzkiego tutaj na ziemi dotyka każdego z nas niezależnie od stanu w jakim żyjemy, niezależnie od zawodu jaki wykonujemy, czy tez wieku w jakim się znajdujemy. Zmartwychwstanie Chrystusa napełnia nasze serca nadzieją i umacnia wiarę, nadaje pewność: jeżeli Chrystus zmartwychwstał to i my zmartwychwstaniemy. Ta prawda jest treścią naszego życia, jest sensem naszego istnienia. Dlatego w tym duchu wołajmy: postaw Panie, na każdej słabości naszych zmarłych krzyż. Niech słabości i ułomności utoną w miłosierdziu przebaczenia. Niech zmarli cieszą się zbawieniem. Panie, niech oglądają Twoje oblicze. Wdzięczna modlitwą obejmijmy naszych bliskich zmarłych, pamiętając również o gorliwym Pasterzu Księdzu Prałacie Michale Józefczyku. 
     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci...

      Listopad to szczególny czas modlitw za zmarłych, i zyskiwania odpustów. Należy nawiedzić pobożnie cmentarz i modlić się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu i modlitwy w intencjach Ojca Świętego. 
      W dniu 2 listopada, jak i we wszystkie dni oktawy - przy zachowaniu tych samych warunków - również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem i modlitwą w kościele lub kaplicy.

      W kaplicy Wszystkich Świętych na cmentarzu w Sobowie:
» 1 listopada (czwartek) Msze św. o godz. 10:00 i o 14:00.
» 2 listopada (piątek) we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 14:00, a po Mszy św. procesja po cmentarzu.
» Od 3 listopada do 8 listopada w dni powszednie o godz. 11:00, w niedzielę 4 listopada o godz. 14:00.

      W kościele modlitwa wypominkowa przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 18:00 - Msza św. a po niej różaniec, zaś w niedziele Msza św. o 15:00 i różaniec. W ostatni piątek każdego miesiąca o godz. 17:30 w gór­nym kościele nieszpory za zmarłych, a w każdą niedzielę o godz. 10:00 Msza św. za żywych i zmarłych parafian. Polecajmy zmarłych parafian, którzy od 1979 roku w danym miesiącu odeszli od nas. Wyczytujemy ich imiona i nazwiska i wołamy o Boże Miłosierdzie dla nich. Przy wejściu do Kaplicy Wieczystej Adora­cji - po prawej stronie drzwi są przypomniane imiona i nazwiska tych, których rocznicę śmierci w danym dniu obchodzimy.


diec san