Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Otwarte Serca - grudzień 2017

jezusek

Dziecino święta, czemu drżysz i z taką trwogą patrzysz się,
czy już przed sobą widzisz krzyż, na purpurowym nieba tle...

 

      Drodzy Parafianie
      Bóg pragnie spotkania z każdym z nas tak bardzo, że stał się małym i słabym dzieckiem, aby już żaden człowiek nie czuł się wobec Niego onieśmielony, za mały albo za słaby. Stał się bezbronny, aby już nikt nie mógł się bać. Stał się biedny, aby nikogo nie odstraszać swym bogactwem. Miłość, która przychodzi na świat pragnie rodzić się w naszych sercach, wypełniać nas i przemieniać. Poprzez swoje narodzenie Bóg pragnie rozświetlać nasze myśli, krzepić naszą słabą wolę. Chce ukazywać nam drogę miłości w świecie, który tak często o niej zapomina.
      Z okazji świąt Bożego Narodzenia, życzę nieustannego otwierania się na przychodzącego Jezusa Chrystusa, który pragnie królować w sercu każdego człowieka. Dla Jezusa bowiem nie ma granic, nie ma rzeczy niemożliwych. Niech radość i łaska Bożej Dzieciny opromieni każdy Wasz trud i cierpienie, prowadząc do nieskończonej radości w objęciach Ojca. Niech nie zabraknie miejsca w Waszych sercach dla Bożej Rodzicielki, za sprawą której Syn Boży przybrał naturę cielesną i jest obecny pośród nas. Życzeniami i modlitwą ogarniam także wszystkich chorych, zwłaszcza znajdujących się w naszych Hospicjach. Moją modlitwę przy żłóbku Bożej Dzieciny, ofiaruję za śp. ks. prałata Michała Józefczyka - mojego poprzednika, niech Pan da mu radość chwały nieba.
      Pozostając z opłatkiem w ręku, gorąco dziękuję moim współpracownikom Kapłanom i osobom świeckim, Siostrom zakonnym i wszystkim Parafianom za wszelką życzliwość oraz zapewniam o modlitewnej pamięci.

      Ks. Jan Biedroń


Czas oczekiwania na Boże Narodzenie

      Drodzy Bracia Kapłani posługujący we wspólnocie parafialnej,stajenka
      Siostry Zakonne i Osoby życia konsekrowanego,
      Umiłowani Siostry i Bracia - Parafianie
      i wszyscy świętujący z nami w tym roku Uroczystość Narodzenia Pańskiego
      W pierwszą niedzielę Adwentu 2017 r. wszedł w życie nowy Program duszpasterski dla Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Posłuszni natchnieniom Ducha Świętego chcemy usłyszeć, co Bóg mówi do nas. A On przypomina: „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”. Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt. Nawet agnostycy czy ludzie niewierzący obchodzą je z mniejszym lub większym zapałem. Boże Narodzenie nie jest także tylko wydarzeniem historycznym. Ono bowiem wciąż się dokonuje, kiedy człowiek widzi w Dzieciątku Jezus nie piękną ideę, ale osobowego Boga przychodzącego „do swoich” (por. J 1,11) z nadzieją na zamieszkanie w ich umysłach i sercach. Święta Bożego Narodzenia nazywamy świętami rodzinnymi, a zatem związanymi z naszym domem. W kontekście świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku chciałbym Wasze spojrzenie skierować również na ten dom, któremu na imię Kościół. Bóg stał się człowiekiem, aby zaprosić nas do domu Bożego, którego znakiem i zapowiedzią jest właśnie Kościół. Trwajcie więc z wdzięcznością w tym domu, w którym wychowaliście się, w którym nauczyliście się modlitwy, w którym możecie słuchać Bożego słowa i spotykać się z Chrystusem w sakramentach świętych, w którym możecie okazywać miłość samemu Bogu poprzez dobro świadczone drugiemu człowiekowi. Wdzięczną pamięcią i modlitwą obejmujcie wszystkich, którzy pomogli i nadal pomagają Wam przyjąć łaskę wiary i dar życia we wspólnocie Kościoła. Niech Cud Bożego przyjścia do człowieka, przeżywany we wspólnocie Kościoła powtarza się przez Was i w Was codziennie.


diec san