Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Parafialne Misje Święte '2017

Z Maryją Drogą Miłosierdzia

Parafialne Misje Święte, 7 - 13 października 2017 r.

ospms

     Drodzy Parafianie,
     Ukochani Bracia i Siostry,

     Nadchodzi czas, kiedy nasza parafia przeżywać będzie dni swojego odrodzenia podczas Misji św. Jest to czas szczególny, czas łaski Bożej, czas Chrystusowego przejścia przez parafię, wejścia w Wasze domy i serca. Dlatego pragnę zaprosić Was do czynnego udziału w Misjach świętych które rozpoczną się 7 października we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, a zakończą 13 października we wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

     Czym są Misje święte? 
     Misje święte - to poselstwo kapłanów, którzy w imieniu Boga przychodzą do parafii, aby wszystkim ludziom głosić nieskończone miłosierdzie Boże i nieść pokój ludziom dobrej woli. Ci wysłannicy Boga mają przez modlitwę i pokutę, przez słuchanie spowiedzi odrodzić na duszy całą parafię i zanieść życie nadprzyrodzone do najdalszych jej zakątków. Misje święte to czas łaski. Podczas Misji niebo otwiera się nad parafią i miłosierdzie Boże spływa na dusze ludzkie, aby umocnić w nich wiarę, obudzić ufność, rozpalić miłość.

     Dla kogo są misje święte?
     Najpierw dla katolików wiernych Bogu i Kościołowi, aby jeszcze bardziej przejęli się miłością ku Ojcu Niebieskiemu. „Kto sprawiedliwy, niech będzie jeszcze sprawiedliwszy, a kto święty niech się stanie jeszcze świętszy” (Ap 22,1).
     Następnie dla oziębłych, żeby się poprawili z niedbalstwa. Pan mówi: „Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś… Bądź więc gorliwy i nawróć się!” (Ap 3,15a. 19b). Wreszcie dla tych, którzy zapomnieli już drogi do Kościoła. Pan mówi: „Ja nie pragnę śmierci występnego, ale jedynie tego, aby występny zawrócił ze swej drogi i żył” (Ez 33, 11b). Najwięksi grzesznicy mogą liczyć na Miłosierdzie Boże, bo nie ma grzechu, który by nie mógł być odpuszczony na Misjach. Prorok Pański mówi: „Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją” (Iz 1, 18b).
     Słowem Misje święte są dla wszystkich - kto choć trochę czuje się odpowiedzialny za swoją duszę nieśmiertelną, ten może i powinien z Misji skorzystać.

     Czy znajdę czas na udział w Misjach świętych?
     Pomyśl! A może i umrzeć nie będziesz miał czasu? Kiedyś śmierć zapuka także do Twoich drzwi i nie pomogą wymówki: czasu nie ma… Wtedy trzeba iść! trzeba stanąć przed Bogiem. Z czym pójdziesz? Jaka będzie Twoja śmierć, jeżeli teraz zmarnujesz łaskę Misji świętych? Może za kilka tygodni, lat a może kto wie? za kilka dni czas przestanie dla  Ciebie istnieć, bo zacznie się Twoja wieczność. Rozważ to dobrze!

     Co więc robić?
     Podczas Misji świętych Jezus staje u drzwi serca Twego i puka. Otwórz Mu! podziękuj Mu, że chce zbliżyć się do Ciebie i Twoich krewnych, proś Go o dalszą opiekę. Jezus skarżył się do Apostołów: „Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje. Proście a otrzymacie, aby radość Wasza była pełna”( J 16, 24). Proś więc Ojca Niebieskiego, przez zasługi Jezusa Chrystusa o dobre natchnienie, o skruchę, o szczerość na spowiedzi świętej, o poprawę życia. Zerwij ze złem! Dzisiaj jeszcze pogódź się z tymi, którym wyrządziłeś przykrość. „Nie grzeszcie, niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce” (Ef 4,26). Napraw krzywdę ile tylko możesz, zaprzestań odwiedzania osób, które są dla Ciebie okazją do grzechu. „Jeśli więc prawe oko jest Ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla Ciebie, gdy zginie jeden z Twoich członków niż żeby całe Twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli Twoja prawa ręka jest Ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej jest bowiem dla Ciebie, gdy zginie jeden z Twoich członków, niż żeby całe Twoje ciało miało iść do piekła” (Mt 5,29-30).
     Zachęć krewnych i przyjaciół żeby z Misji świętych skorzystali. Bóg hojnie wynagrodzi Ci tę gorliwość o zbawienie bliźnich: „Kto pozyska duszę brata swego, ten własną duszę zbawi”.
     Pokutuj! Wstrzymaj się na czas Misji świętych od rozrywek, zadaj sobie umartwienie w posiłku, napoju, ciekawości, niecierpliwości. Pokutuj za tych, którzy pokutować już nie potrafią, bo uwikłali się w rozmaite nałogi.

     Bracia i siostry,
     Nasz Pan pragnie Was obdarzyć Miłosierdziem Bożym przez pojednanie z Ojcem i braćmi, aby zbawienie stało się waszym udziałem. Dlatego na ten czas działania Bożego niech Wam Bóg błogosławi, Matka Boża niech wyprasza potrzebne łaski oraz ma w opiece Wasze Rodziny. „Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas, bo Chrystus puka dziś może ostatni raz".

Tarnobrzeg 29.09.2017 roku
w Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała


     Z Maryją Drogą Miłosierdzia

     Tych którzy wierzą wzywamy do modlitwy i postu a także do apostolskiego działania w rodzinach, wśród sąsiadów i znajomych. Nie bójcie się głosić Tego, w którym jest nasze życie!
     Wzywamy chorych i cierpiących! Otoczcie waszą ofiarą wszystkich, którzy w naszej parafii oczekują przebaczenia.
     Wzywamy czcicieli Matki Bożej Różańcowej! Łańcuchem różańca zwiążcie parafię by bardziej wchodziła na drogę braterstwa w Chrystusie.
     Wzywamy rodziców! Postawcie Chrystusa na pierwszym miejscu w swych rodzinach, bo „cóż pomoże człowiekowi choćby cały świat zyskał a wiarę utracił”?
     Wzywamy dzieci i młodzież! Niech w waszych sercach nie zgaśnie wiara, ale swym rodzicom i kolegom przypominajcie o Chrystusie, bo na Nim jak na skale możecie zbudować prawdziwe szczęście i pewnie oprzeć swoje życie.
     W Matczyne ręce Tej która uwierzyła słowu Boga i modli się za nami grzesznymi, abyśmy nigdy nie wzgardzili tą miłością która objawiła się na krzyżu i w Zmartwychwstaniu składamy nasze misje, parafię i tych wszystkich którzy ją tworzą.
     Wspólnie kroczymy drogą odnowy parafialnej z pragnieniem zbudowania prawdziwej wspólnoty wiary, braterstwa i miłości.
     Chcąc to osiągnąć, musimy przezwyciężyć anonimowość, która uniemożliwia nam wzajemne poznanie się i zbliżenie. Parafia jest podzielona na rejony i podrejony, zaś w każdej klatce blokowej jest posłaniec, który przy okazji świąt i ważniejszych wydarzeń parafialnych dostarcza informacje w postaci listu. Są to zaproszenia do wspólnej modlimy, a także świadectwa parafian o przeżytych doświadczeniach, które zamieszczane są w kolejnych numerach listu.
     W związku z tym prosimy o dzielenie się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i przeżyciami - z posłańcami, rejonowymi, podrejonowymi lub bezpośrednio przekazywać informacje do sekretariatu parafii.
     Prosimy o życzliwość i wyrozumiałość, a jednocześnie o prawdziwą współpracę.


diec san