Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Otwarte Serca - grudzień 2016


Nie tylko tam w szopce, w Betlejem pasterze witali Cię, Panie 

Ty przecież zostałeś tu z nami na ciągłe radosne witanie. 


     Przeżywany z PANEM czas Adwentu i Bożego Narodzenie

     Drodzy Bracia Kapłani posługujący we wspólnocie parafialnej,
     Siostry Zakonne i Osoby życia konsekrowanego,
     Umiłowani Siostry i Bracia - Parafianie i wszyscy świętujący z nami w tym roku Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

     Trwa adwent czas radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, które będzie miało miejsce przy końcu dziejów. Codziennie w dni powszednie odprawiane są Roraty czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, która gromadzi nas tak wielu. Ale zmobilizowani tradycją powstałą w tej parafii, przychodzimy również wcześnie w niedziele na Mszę św. tak jak w dni powszednie. Jakże jest wiele osób, które w tych dniach adwentu jeszcze szerzej niż zwykle otworzyły swoje serca na potrzeby ludzi potrzebujących. Te Wasze dary serc docierając do drugiego człowieka, faktycznie dotrą aż do Betlejem. Niech towarzyszy Wam cicha radość z pełnionego dobra.

     Nastrajamy się wewnętrznie abyśmy znowu wezwani głosem aniołów, jak pasterze mogli podążać do Betlejem i oddać pokłon Panu. Bo oddać pokłon Bogu, to podstawowe zadanie każdego człowieka, który chce przeżyć sensownie doczesność i zasłużyć na szczęśliwą wieczność. Pójdziemy więc do Betlejem pośrodku dzisiejszego świata, w którym bardzo wielu ludzi robi wrażenie, iż nie chce się Bogiem przejmować. My jednak z radosnym sercem podążymy do Betlejem, aby oddać pokłon Panu. W Betlejem, wpatrzeni w postać Dziecięcia Jezus, będziemy mogli na nowo odnaleźć dla siebie wzorzec dobrego osobistego życia. Wpatrzeni w postaci Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa będziemy mogli odnaleźć zdrowy wzorzec życia rodzinnego. Wpatrzeni w pasterzy będziemy mogli odnaleźć wzorzec zdrowych relacji międzyludzkich, w tym sąsiedzkich i przyjacielskich, a  wpatrzeni w postawę mędrców i monarchów będziemy mogli odnaleźć wzorzec właściwego podejmowania i rozstrzygania spraw społecznych i politycznych. Betlejem jest bowiem otwarte dla każdego, gdyż narodzony Jezus Chrystus czeka dosłownie na każdego.

stroikZ okazji zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego pragnę życzyć Wam wszystkim, Drodzy Siostry i Bracia,
spojrzenia z żywą wiarą na Betlejem, spojrzenia z wiarą na Boga i spojrzenia z wiarą na siebie nawzajem
oraz na sprawy świata. Niech Wasze serca napełnią się radością, że Bóg rzeczywiście przyszedł na świat i jest pośród nas. Czeka jedynie na otwarcie się naszego serca. Serca nasze pełne Boga sprawią, że będziemy prawdziwie światłem Boga
w tym świecie oraz solą tej ziemi. Życzeniami i modlitwą ogarniam także wszystkich chorych, zwłaszcza
znajdujących się w naszych Hospicjach, samotnych, zdradzonych i płaczących - nie jesteście zapomniani.
To z miłości ku Wam przecież Bóg przyszedł na świat w biedzie i osamotnieniu. Tą swoją miłością Jezus
chce otwierać ludzkie serca także na Wasze sprawy. Pozdrawiam też wszystkich odpowiedzialnych za codzienną organizację ludzkich spraw oraz pełniących posługę na rzecz drugiego człowieka. Ta posługa niech dzisiaj będzie
także Waszym świętowaniem, a kierowane do Was przez ludzi – brzmiące na pozór banalnie słowo: Wesołych Świąt – przyjmujcie po prostu jako słowo dobrych życzeń. Sercem ogarniam i szczególnie modlę się za śp. ks. prałata Michała Józefczyka – Wielkiego Duchem – mojego poprzednika, niech cieszy się radością nieba.
Niech brzmi Wasz śpiew kolęd i pastorałek. Przy tym śpiewie rozważajcie wielkie sprawy Boga w niebie i na ziemi.
A serca Wasze niech będą radosne, że Bóg stał się Człowiekiem, by człowiek mógł być prawdziwie sobą.
Dzielcie się tą radością.

Proboszcz Parafii
ks. kan dr Jan Biedroń


diec san