Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
07.10.2018 - XXVII Niedziela Zwykła

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie:
o godz. 17:00 dzieci, o godz. 18:30 dla młodzieży i starszych; w niedziele o godz. 16:15.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

1. Dziś - wspomnienie NMP Różańcowej;
» o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
» na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy do wspólnego dziękczynienia jubilatów 5, 10, 15, 20, 25 i 30 lat małżeństwa;
» po Mszy św. o godz. 18:30 procesja różańcowa - tajemnice radosne;
» o godz. 19:30 początek Doby Modlitwy Różańcowej;
» Niedziela Adoracyjna.

2. We wtorek - wspomnienie św. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji.

3. W środę - o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
» spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

4. W piątek - wspomnienie bł. Jana Beyzyma;
» o godz. 17:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z 6 klas szkoły podstawowej.

5. W sobotę - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego;
» dzień imienin Ks. Bp Edwarda Frankowskiego - pamiętajmy w modlitwie.

6. W przyszłą niedzielę - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque;
» o godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
» na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy do wspólnego dziękczynienia jubilatów 35, 40 i 45 lat małżeństwa;
» po Mszy św. o godz. 18:30 procesja różańcowa - tajemnice światła;
» początek Diecezjalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej prosimy zapoznać się z bogatym programem zamieszczonym na plakacie i w miarę możliwości zaangażować się w przeżycie tych wydarzeń;
» XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa” - w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będzie prowadzona zbiórka ofiar na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

7. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z 8 klas szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjalnej odbędą się: środa - grupa 1; czwartek - grupa 2; piątek - grupa 3. Wszystkie spotkania o godz. 17:00  w sali parafialnej. Spotkanie rodziców młodzieży z 8 klas szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjalnej przygotowujących się do bierzmowania w piątek o godz. 19:00 również w sali parafialnej.

8. W najbliższy piątek, tj. 12 października w kościele pw. św. Barbary w Tarnobrzegu odbędzie się Wieczór Uwielbienia połączony z dekanalną modlitwą w intencji odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów poświęconego młodzieży oraz modlitwą w intencji powołań do naszego sandomierskiego Seminarium. Serdecznie zapraszam wszystkich, szczególnie ludzi młodych. Początek o godz. 18:00.

9. W poniedziałek 15 października 2018 r. o godz. 15:00 Msza św. w Kaplicy Wszystkich Świętych przy cmentarzu w Sobowie oraz modlitwa przy grobie dziecka utraconego.

10. Dobiegają końca prace przy schodach bocznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy poczuwając się do odpowiedzialności za prowadzone prace, złożyli ofiarę na ten cel - Bóg zapłać.

11. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
» we wtorek - ul. Matejki 2 - klatki 1 i 2.
» w przyszłą niedzielę - ul. Matejki 2 - klatki 3 i 4.

12. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 22 z klatki 1. Prosimy o zatroskanie w poniedziałek i piątek. Bardzo proszę aby wszyscy wymienieni, w miarę możliwości przyjęli to zaproszenie.

13. Zarząd Osiedla Serbinów zaprasza wszystkich mieszkańców do głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2019. Głosowanie odbywa się w dniu dzisiejszym (07.10.2018) w godz. od 8:00 do 14:00 w szkole podstawowej nr 10. Jednym z projektów jest budowa integracyjnego placu osiedlowego przeznaczonego dla dzieci niepełnosprawnych oraz osób starszych.

14. We wtorek, 9 października o godz. 18:00 w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne na temat programu: „Czyste powietrze”, który ma na celu poprawę efektywności energetycznej poprze dofinansowanie termomodernizacji budynków jednorodzinnych.


diec san