Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nocne Czuwanie w intencji powołań - Jasna Góra 2017

  • Mirosław Sałek
  • 13 Lis

25

Módlmy się za kapłanów. Każdego dnia zauważamy, jak rzadcy są przyjaciele Jezusa. Zdaje mi się, że to rani Go najgłębiej (Św. Teresa z Lisieux ).
W odniesieniu do tej myśli Św. Teresa z Lisieux 12 listopada br. z dekanatu Tarnobrzeg wyjechała pielgrzymka do Częstochowy. Tarnobrzeżanie wraz ze swymi kapłanami, siostrami zakonnymi, oraz Prezydentem Miasta panem Grzegorzem Kiełbem, przed tronem Jasnogórskiej Pani modlili się w intencji licznych powołań kapłańskich i zakonnych, a także kleryków rozpoznających swoje powołanie w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.
Nocne czuwanie w kaplicy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Następnie kolejne grupy, z poszczególnych parafii Dekanatu Tarnobrzeg, prowadziły modlitwę w intencji powołań, z którą przybyli na Jasną Górę .W modlitwie różańcowej ,a także poprzez rozważania kontemplowano istotę kapłaństwa i życia zakonnego.
Jak mówi List do Hebrajczyków Oto przychodzę wypełnić Twoją wolę... Jezus Chrystus, wypełniając Bożą wolę, złożył siebie samego w ofierze. W ten sposób raz na zawsze pojednał nas z Bogiem!
Każdy kapłan codziennie sprawuje swoją służbę i wiele razy składa te same ofiary.
O północy rozpoczęła się msza święta sprawowana pod przewodnictwem ojca duchownego kapłanów naszej diecezji – ks. prałata Stanisława Bara.
Słowo Boże do pielgrzymów wygłosił ks. prałat dr Jan Biedroń.
Modlitewne czuwanie zakończono Droga Krzyżową . Rozważania poprowadził dziekan tarnobrzeskiego dekanatu ks. Adam Marek.
Z nadzieją w sercu pielgrzymi powrócili do domów.

Galeria >>>

diec san